درباره من

درباره من می‌خواهی بدانی؟

سلام. من صادق سلمانی هستم؛ فارغ‌التحصیل مهندسی نفت از انستیتو مهندسی نفت دانشگاه تهران (مقطع کارشناسی) و مهندسی مخازن هیدروکربوری از دانشگاه صنعت نفت (مقطع کارشناسی ارشد).

دو سال دوران سربازی خودم را به عنوان نیروی امریه در شرکت ملی نفت ایران (پروژه ازدیاد برداشت از میدان گچساران) گذراندم.

این سایت را همزمان با آغاز به کارم در شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا (۵ شهریور ۱۳۹۸) تأسیس کردم. هم اکنون در کلاستر یاران شمالی به عنوان مهندس بهره‌بردار مشغول به کار می‌باشم. محل کارم در نقطه صفر مرزی است؛ یعنی میدان یاران شمالی که یک میدان نفتی مشترک با عراق می‌باشد.

من همچنین به عنوان مدیر و موسس تنها سایت تخصصی مهندسی بهره‌برداری ایران نیز در حال فعالیت مستمر هستم.

اما بعید می‌دانم این چیزی باشد که دنبالش باشی.

احتمالا می‌خواهی بدانی چه کاری می‌توانم برای تو انجام دهم.

می‌توانم در زمینه تفسیر داده‌های چاه‌آزمایی و آموزش مباحث مرتبط با آن به تو کمک کنم (دوره آنلاین آموزش نرم‌افزار سفیر).

چرا این سایت را راه‌اندازی کردم؟

با بررسی استارتاپ‌های حوزه انرژی پی به این نکته بردم که هسته مرکزی اکثر آن‌ها داده است. در حقیقت شرکت‌های آینده تمام تصمیم‌هایشان را بر اساس داده اخذ می‌کنند. من نیز هدفم را ارائه راهکار بر مبنای داده قرار دادم.

اهداف یادگیری من در آینده:

تحلیل داده‌های دینامیک مهندسی نفت (Dynamic Data Analytics)

بخشی از صحبت‌های محمدرضا شعبانعلی که با هر بار خواندنش انرژی فوق‌العاده‌ای میگیرم:

اگر از من بپرسید، الان یکی از کارهایی که هنوز بازارش دنج و خلوت مانده، تحلیل‌های عددی است. مثلاً رشته‌ای مثل مدیریت یا دیجیتال مارکتینگ، بیشتر دهان باز و زبان دراز می‌خواهد (این رشته‌ها را گفتم تا حداقل نق‌هایش تا حدی به خودم برگردد نه دیگران).

اما اکثر فعالان این رشته، سوادی در حد چهار عمل اصلی دارند و در بهترین حالت، میانگین و نسبت‌ و تناسب و ضریب همبستگی را هم می‌فهمند.

اگر کسی تحلیل داده‌ را به شکلی عمیق و حرفه‌ای و عملی یاد بگیرد و کنار دانش مدیریت یا دیجیتال مارکتینگ قرار دهد، استراتژی V را به شکلی اتخاذ کرده که حداقل یک دهه، می‌تواند ارزش آفرین باشد و زندگی علمی و حرفه‌ای و مالی خوبی را برای خودش سامان دهد (تا ببینیم بعد از آن، آیا هنوز روش‌های تحلیلی انسان‌-محور به‌کار می‌آیند یا نه).