درآمد فعال در مقابل درآمد غیرفعال: کدام یک برای من بهتر است؟

شما از شغل کارمندی خود که از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر است حقوق ثابتی دریافت می کنید و این عالی است. اما در اعماق وجود خود می دانید که همیشه چیزهای بیشتری می خواستید. پول بیشتر. آزادی بیشتر. انعطاف پذیری بیشتر و بنابراین تصمیم می گیرید که بالاخره زمان افزایش درآمد فعلی شما فرا رسیده است.

یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد بیشتر با کمی تلاش، ایجاد یک جریان درآمد غیرفعال است.

در این پست در مورد درآمد غیرفعال توضیح داده ام.

درآمد غیرفعال چیست؟

به طور خلاصه درآمد غیر فعال یعنی بدون داشتن فعالیت مستمر، درآمد پیوسته داشته باشید.

به عنوان مثال، اگر یک دوره آنلاین ایجاد کنید، فقط باید محتوای آن را به روز کنید تا پول جریان داشته باشد.

احتمالاً این جمله را شنیده اید که “وقتی خواب هستید پول در بیاورید”. این بزرگترین چیزی است که مردم را به کسب درآمد غیرفعال ترغیب می کند.

پیشنهاد برای مطالعه: اولویت اول من در زندگی

شما می توانید چیزی (وبلاگ، دوره آموزشی، کتاب الکترونیکی، ویدیو یا یک فروشگاه آنلاین) ایجاد کنید که حتی زمانی که کار نمی کنید، پول تولید کند. یا می توانید سرمایه گذاری هایی با درآمد غیرفعال (اموال یا سهام) انجام دهید که به شما امکان می دهد به طور منفعل درآمد کسب کنید.

درآمد فعال در مقابل درآمد غیرفعال: کدام یک برای من بهتر است؟

در تئوری و بر روی کاغذ هر نوعی درآمدی خوشحال کننده است. اما وقتی نوبت به دستیابی به آزادی مالی می رسد، درآمد غیرفعال درآمد فعال را به زیر می گیرد!

ببینید، درآمد فعال پولی است که از تمام تلاش‌هایی که در حال حاضر انجام می‌دهید به دست می‌آید و اگر می خواهید به امرار معاش ادامه دهید، باید به کار ادامه دهید. اگر ترک کنید، حقوقی دریافت نمی کنید. زمان شما به معنای واقعی کلمه برابر با پول است.

و اما در درآمد غیر فعال شما درآمدی دارید که نیازی به فعالیت فعال ندارد و پول برای سال ها و سال ها همچنان به جریان می افتد. اگر به دنبال طراحی یک زندگی رویایی هستید که در آن از نظر مالی آزاد هستید، ممکن است بهتر باشد روی درآمد غیرفعال تمرکز کنید.

مطالب مرتبط

درآمد جانبی

چرا داشتن درآمد جانبی در ایران ضروری است؟

درآمد جانبی راهی برای کسب درآمد جدای از شغلی است که از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر انجام می‌دهید درآمد جانبی به شما این امکان را می‌دهد تا پول بیشتری بدست آورید، آزادی داشته باشید، علایق خود را دنبال کنید، چیزهایی را که نیاز دارید یا می‌خواهید بخرید و نگرانی‌های مالی خود را کاهش […]

بیل فروش میلیونر!

امروز داشتم مستند The social dilemma 2020 را نگاه می کردم. درباره این موضوع بود که شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، توئیتر، یوتیوب، فیس بوک و … همگی در حال کنترل ما و اثرگذاری عمیق و شدید بر روی ذهن و زندگی ما هستند. دلیل اینکه نمی توانیم به خوبی تصمیم گیری کنیم و هنوز […]

اولویت اول من در زندگی

برنامه اکثر مردم ایران و دنیا این شکلیه: یک شغل پیدا کن، ۴۰ سال کار کن، در سن ۶۵ سالگی بازنشست شو و بقیه عمرت را با حقوق بازنشستگی سپری کن! مدت هاست که به این موضوع فکر می کنم که اولویت اول من در زندگی چیست؟ پول؟ ماشین مدل بالا؟ خونه در بهترین جای […]