اگر قراره در ایران بمانیم بهتره بریم سمت چه کاری؟

خیلی از دوستان و هم کلاسی هایم از ایران رفته اند. کشورهای نروژ، سوئد، کانادا، آمریکا، استرالیا، روسیه، هلند، برزیل، انگلیس، فرانسه، عمان و … مقصد مهاجرت تحصیلی آن ها بوده است.

آیا من حسرت می خورم؟ خیر.

ولی این را هم به خوبی می دانم که باید حتما سبک زندگی خودم را بر اساس شرایط اقتصادی ایران تغییر بدهم.

یکی از بهترین کارها، داشتن چند جریان درآمدی است.

پیشنهاد برای مطالعه: تا دیر نشده چند جریان درآمدی مختلف بساز! (سقوط تاریخی قیمت نفت)

هدف من پیشبرد ۳ مسیر به صورت همزمان است:

۱- ایجاد کسب و کار آنلاین: یک محصول آموزشی تولید کنم (همان کاری که در سایت پرومایزر در حال انجام هستم) و در اینترنت بفروشم و یا اینکه یک محصول فیزیکی را به صورت عمده خریداری کنم و بعد در شبکه های اجتماعی کارهای بازاریابی و فروش آن را انجام بدهم. من در این پست از ایجاد چنین کسب و کاری صحبت کرده ام.

۲- کسب درآمد دلاری: تصور کن بتوانی فقط ۱۰۰۰ دلار درآمد ارزی داشته باشی، با قیمت الآن ارز چیزی حدود ۲۷ میلیون درآمد ماهانه می شود! کافی نیست؟! در این زمینه به فکر فریلنسری هستم. مثلاً یکی دو سال وقت بگذارم و برنامه نویسی اندروید یاد بگیرم و پس از گذراندن دوره کارآموزی، شروع به گرفتن پروژه کنم. البته اگر برنامه نویسی اندروید یاد بگیرم، درآمد ریالی خیلی خوبی هم خواهم داشت.

امروزه آن چیزی که پول می آورد مدرک دانشگاهی نیست، بلکه مهارت هاست.

۳- تقویت مهارت های فنی در رشته تخصصی خودم (مهندسی نفت): فعلا در عملیات مهندسی بهره برداری هستم ولی هدفم این هست که به سمت کارهای تحلیل داده شیفت کنم و به هیچ عنوان از تخصص خودم فاصله نخواهم گرفت. الآن همه از آینده نفت ناامید و در حال ترک این رشته هستند. بنابراین در آینده ای نزدیک کمبود نیروی متخصص در ایران به شدت احساس خواهد شد.

بنابراین اگر بتوانم هر سه حوزه بالا را به صورت خیلی اصولی جلو ببرم، بدون شک از لحاظ درآمدی وضعیت خوبی پیدا خواهم کرد و شاید به آزادی مالی هم برسم.

پیشنهاد برای مطالعه: مهندسی بهره‌برداری؛ توضیحات کامل در مورد شرایط کاری من

پیشنهاد برای مطالعه: بهبود نتایج عملیات مهندسی بهره‌برداری با استفاده از داده‌های چاه‌ها

اینجا …
شروع آینده موفق شغلی من است!

مطالب مرتبط

متخصص تحلیل داده

مهارت پولساز؛ متخصص تحلیل داده

باور کنید شخصی که بتواند با تحلیل داده‌ها و اطلاعات یک کسب‌و‌کار، قدم‌های اجرایی برای افزایش فروش و سود طراحی کند، بسیار کمیاب است. مثلاً یک تحلیلگر داده، بر اساس محصولی که امسال پرفروش بوده، پیشنهاد طراحی محصولی را می‌دهد که سال آینده ۲ برابر فروش داشته باشد. این مهارت خیییلی کمیابه و شدیداً هم […]

درآمد جانبی

درآمد فعال در مقابل درآمد غیرفعال: کدام یک برای من بهتر است؟

شما از شغل کارمندی خود که از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر است حقوق ثابتی دریافت می کنید و این عالی است. اما در اعماق وجود خود می دانید که همیشه چیزهای بیشتری می خواستید. پول بیشتر. آزادی بیشتر. انعطاف پذیری بیشتر و بنابراین تصمیم می گیرید که بالاخره زمان افزایش درآمد فعلی شما […]