صنعت افزایش طول عمر؛ یکی از فرصت‌های بزرگ آینده

بررسی رفتارهای سرمایه‌گذاران بزرگ و پیشرو در دنیا نشان می‌دهد که بسیاری از سرمایه‌گذاران، صنعت افزایش طول عمر (Longevity) را یکی از فرصت‌های بزرگ آینده می‌دانند.

هوش مصنوعی اقتصاد چند تریلیون دلاری افزایش طول عمر را پیش خواهد برد.

صنعت افزایش طول عمر (Longevity industry) تمام صنایع دیگر را هم از نظر اندازه و هم از نظر ارزش بازار کوچک می‌کند، سیستم مالی جهانی را تغییر می‌دهد و مدل‌های تجاری صندوق‌های بازنشستگی، شرکت‌های بیمه، بانک‌های سرمایه‌گذاری و کل اقتصادهای ملی را مختل می‌کند.

سوئیس با سرمایه گذاری بالا در بیوتکنولوژی و ظرفیت ادغام هوش مصنوعی در سیستم های اقتصادی، مالی و مراقبت های بهداشتی یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان در این زمینه است.

سوئیس این پتانسیل را دارد که هم در صنعت جهانی طول عمر و هم در انقلاب صنعتی چهارم یک رهبر جهانی باشد. سوئیس در موقعیت عالی برای حفظ موقعیت پیشروی خود برای تبدیل چالش پیری جمعیتی به یک دارایی ملی است.

WealthTech Industry به نسل جدیدی از شرکت‌های فناوری مالی اشاره دارد که راه‌حل‌های دیجیتالی را برای تغییر صنعت سرمایه‌گذاری و مدیریت دارایی ایجاد می‌کنند. افزایش جمعیت سالخورده یکی از محرک های اصلی نوآوری در WealthTech است. نوآوران خدمات مالی این فرصت را دارند که زندگی مالی افراد بالای ۶۰ سال را با طراحی راه حل های جدید و تطبیق محصولات و خدمات موجود برای آنها بهبود بخشند.

مراکز هوش مصنوعی برای سلامت مالی (AI Centers for Financial Wellness):

در حالی که مراکز هوش مصنوعی برای افزایش طول عمر (AI Centers for Longevity) بر بهینه سازی سلامت تمرکز می کنند، مراکز هوش مصنوعی برای سلامت مالی بر روی کاربرد هوش مصنوعی برای ایجاد روش ها و فناوری هایی برای ارتقای سلامتی در زمینه های دیگر از جمله سلامت مالی، آموزش مداوم، سلامت روانی، و … تمرکز خواهند کرد.

امروزه تغییر در تقاطع دو یا چند حوزه علمی و فناوری رخ می دهد. همگرایی هوش مصنوعی، علم داده و تحقیقات طول عمر، پیشرفت های مهم پزشکی را تسریع می بخشد که به نفع همه انسان ها خواهد بود. در دهه آینده، صنعت طول عمر بر بسیاری از زمینه های زندگی ما تأثیر خواهد گذاشت.

مطالب مرتبط

چگونه پولدار شویم؟ (ناوال راویکانت)

ناوال راویکانت رشته توییت معروفی داره با این عنوان که “چگونه پولدار شویم (بدون شانس)” که در عین سادگی و کوتاهی، بسیار آموزنده است و می‌تونه یادآور نکات و مطالب حائز اهمیت بسیاری باشه. در ادامه چند مورد از این توییت‌ها که بیش از بقیه دوست داشتم رو براتون خواهم نوشت. به دنبال ثروت باشید؛ […]

در دنیایی زندگی میکنیم که بالای ۹۰ درصد مردم فلج ذهنی هستند!

چرا می گویم درصد بسیار بالایی از مردم دنیا فلج ذهنی هستند؟ اطرافت را نگاه کن. مردم صبح تا شب در حال تلف کردن وقت خودشان هستند. صبح تا شب در حال توجه به چیزهای چرت و پرت و پرسه زدن در شبکه های اجتماعی هستند. با این شرایط، اصلا کار پیچیده ای نیست که […]

چه موقع بهترین احساس را از زندگی داریم؟

به نظر من زمانی بهترین احساس را از زندگی داریم که دنبال کارهایی باشیم که بهشون علاقمندیم. همین برنامه ریزی برای یادگیری یک مهارت مورد علاقه و دنبال کردن علاقه هایمان، بهترین احساسی است که یک شخص می تواند در طول زندگی داشته باشد.