شروع یک بیزینس آنلاین جدید

چند روز پیش شاهین کلانتری در سایت شاهین بلاگ نوشت:

یکی از راه‌های یادگیری چیزهای ارزشمند و کاربردی، راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی است. اگر جداً در پی توسعۀ کسب‌کارمان باشیم، وادار می‌شویم دربارۀ تکنولوژی، روانشناسی، فلسفه، اقتصاد و حتی سیاست چیزهای بسیاری بیاموزیم.

به شدت بر این باورم که در دوره ای که ما داریم زندگی می کنیم، فروختن زمان و دریافت پول در قبال آن یک شکست بزرگ و راهی ست که به ناکجا آباد می رود.

فردی را می شناسم که در یک شرکت نفتی خصوصی کار می کند و به ازای هر ساعت اضافه کار، فقط و فقط ۱۵ هزار تومان پول دریافت می کند! تصورش هم وحشتناک است. شما حداقل پانزده سال درس بخوانید، کارشناسی ارشد در بهترین دانشگاه نفتی ایران بگیرید، سختی های خوابگاه و کنکور و دوری از خانواده را به مدت چند سال تحمل کنید، کلی دنبال کار بگردید و در نهایت هر ساعت از عمرتان تنها پانزده هزار تومان بیرزد!

انتخاب با ماست. یا برده باشیم یا دنبال رویاهای خودمان و ساختن زندگیمان برویم.

قبلاً در این پست این را گفته بودم:

من برنامه راه اندازی ۲ کسب و کار آنلاین را دارم. مدتی است برنامه آن را چیده ام و از فروردین سال ۹۹ استارت کار را خواهم زد و در تابستان که به خانه خودم نقل مکان کنم، محل کار پاره وقتم در اتاقم خواهد بود. در مرحله اول شغل اولم نفت است و شغل دومم آن دو بیزینس. به مرور، کل زمانم را به کسب درآمد از اینترنت اختصاص می دهم.

امروز که ۲۵ مهر سال ۱۳۹۹ هست اولین کسب و کار آنلاین خودم را استارت زدم. چند هفته پیش هم به خانه خودم نقل مکان کردم و یک اتاق کار خیلی دنج با رنگ و طرح دلخواهم ساخته ام.

عکس را در ماهشهر گرفته ام.

کسب و کار جدیدم فعلا در مراحل ابتدایی هست. دیروز مقداری محصول از عمده فروشی خریدم. تگ محصولات را طراحی و پرینت کردم (این پرینت هم خودش داستانی داره که باز هم من را ترغیب کرد به راه اندازی کسب و کار آنلاین). اسم پیج اینستاگرام را انتخاب و پیجم را زدم. حالا مانده عکس برداری از محصولات، بالا آوردن پیج و تبلیغات.

پیشنهاد برای مطالعه: کار در خانه (سبک جدید کسب درآمد زیاد از علاقه‌هایمان)

پیشنهاد برای مطالعه: دوره، دوره‌ی کسب درآمد غیر فعال است!

اینجا …
شروع آینده موفق شغلی من است!

مطالب مرتبط

بیل فروش میلیونر!

امروز داشتم مستند The social dilemma 2020 را نگاه می کردم. درباره این موضوع بود که شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، توئیتر، یوتیوب، فیس بوک و … همگی در حال کنترل ما و اثرگذاری عمیق و شدید بر روی ذهن و زندگی ما هستند. دلیل اینکه نمی توانیم به خوبی تصمیم گیری کنیم و هنوز […]

اولویت اول من در زندگی

برنامه اکثر مردم ایران و دنیا این شکلیه: یک شغل پیدا کن، ۴۰ سال کار کن، در سن ۶۵ سالگی بازنشست شو و بقیه عمرت را با حقوق بازنشستگی سپری کن! مدت هاست که به این موضوع فکر می کنم که اولویت اول من در زندگی چیست؟ پول؟ ماشین مدل بالا؟ خونه در بهترین جای […]

اگر قراره در ایران بمانیم بهتره بریم سمت چه کاری؟

خیلی از دوستان و هم کلاسی هایم از ایران رفته اند. کشورهای نروژ، سوئد، کانادا، آمریکا، استرالیا، روسیه، هلند، برزیل، انگلیس، فرانسه، عمان و … مقصد مهاجرت تحصیلی آن ها بوده است. آیا من حسرت می خورم؟ خیر. ولی این را هم به خوبی می دانم که باید حتما سبک زندگی خودم را بر اساس […]