بیل فروش میلیونر!

امروز داشتم مستند The social dilemma 2020 را نگاه می کردم. درباره این موضوع بود که شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، توئیتر، یوتیوب، فیس بوک و … همگی در حال کنترل ما و اثرگذاری عمیق و شدید بر روی ذهن و زندگی ما هستند.

دلیل اینکه نمی توانیم به خوبی تصمیم گیری کنیم و هنوز اکثر ما نمی دانیم از زندگی چه می خواهیم، همگی رفتارهای گله ای یکسانی داریم، اینکه نمیدونیم چی دروغه و چی راسته و خیلی موارد دیگه به خاطر این هست که همین شبکه های اجتماعی به صورت شبانه روزی در حال جلب توجه ما و تغییر آهسته سبک زندگی ما هستند.

در همین حین نمی دانم چرا یکدفعه یاد این داستان غیر مرتبط با مستند بالا افتادم:

حدود سال های ۱۸۴۵ تا ۱۸۵۵ را سال های “تب طلا” در آمریکا می نامند. آمریکایی ها و حتی خیلی از مهاجران، با زحمت فراوان در جستجوی طلا بودند تا به ثروت کلانی دست پیدا کنند. در این زمان که اغلب مردم آمریکا سخت در جستجوی طلا بودند مردی بود که با فروش بیل به این جویندگان طلا، میلیونر شد و آنهایی که شبانه روز سخت کار می کردند تا به طلا و ثروت فراوان برسند هیچ کدام طلا پیدا نکرده و فقط زحمت بیهوده کشیده بودند.

بیل فروش میلیونر
بیل فروش میلیونر

برخی افراد در اینستاگرام که اتفاقا فالوورهای زیادی هم دارند مدام در حال تبلیغ این موضوع هستند که شما با داشتن یک پیج و صرف چند ماه وقت می توانید به راحتی صاحب مقدار زیادی پول شوید.

مثلا اخیرا احمد کلاته یک دوره اینستاگرامی گذاشته با عنوان: از صفر تا بنز با اینستاگرام!

و اما نتیجه چیه؟

هزاران پیج توسط هزاران نفر ایجاد شده و هرکس در حال تلاش برای فروش یک خدمت یا محصول هست. ولی آیا همگی درآمد خوبی دارند؟ مسلماً خیر.

در این بین چه کسی به بنز می رسد؟ همان کسی که بیل فروخته. یعنی همان احمد کلاته که کارش آموزش درآمد زیاد از اینترنت هست.

بنابراین شاید بد نباشه که دنبال بیل فروختن باشیم.

یک مقدار روندهای آینده را بررسی کنید و ببینید قراره در ۵ سال آینده مردم روی به چه کارهایی بیاورند. بعدش شما ملزومات را تهیه کنید.

بگذارید یک مثال بزنم. همان طور که می دانید این روزها تب تولید محتوای ویدئویی بسیار داغ شده و همه صحبت از این می کنند که اگر محتوای ویدئویی تولید نکنی به زودی کسب و کارت نابود می شود. اما آیا میدانی در همین میان یک نفر در اصفهان هست که با فروش سه پایه دوربین و لنز و دوربین در حال چاپ پول هست! این شخص یک بیل فروش قهار است.

پیشنهاد برای مطالعه: اگر قراره در ایران بمانیم بهتره بریم سمت چه کاری؟

اینجا …
شروع آینده موفق شغلی من است!

مطالب مرتبط

اولویت اول من در زندگی

برنامه اکثر مردم ایران و دنیا این شکلیه: یک شغل پیدا کن، ۴۰ سال کار کن، در سن ۶۵ سالگی بازنشست شو و بقیه عمرت را با حقوق بازنشستگی سپری کن! مدت هاست که به این موضوع فکر می کنم که اولویت اول من در زندگی چیست؟ پول؟ ماشین مدل بالا؟ خونه در بهترین جای […]

اگر قراره در ایران بمانیم بهتره بریم سمت چه کاری؟

خیلی از دوستان و هم کلاسی هایم از ایران رفته اند. کشورهای نروژ، سوئد، کانادا، آمریکا، استرالیا، روسیه، هلند، برزیل، انگلیس، فرانسه، عمان و … مقصد مهاجرت تحصیلی آن ها بوده است. آیا من حسرت می خورم؟ خیر. ولی این را هم به خوبی می دانم که باید حتما سبک زندگی خودم را بر اساس […]

شروع یک بیزینس آنلاین جدید

چند روز پیش شاهین کلانتری در سایت شاهین بلاگ نوشت: یکی از راه‌های یادگیری چیزهای ارزشمند و کاربردی، راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی است. اگر جداً در پی توسعۀ کسب‌کارمان باشیم، وادار می‌شویم دربارۀ تکنولوژی، روانشناسی، فلسفه، اقتصاد و حتی سیاست چیزهای بسیاری بیاموزیم. به شدت بر این باورم که در دوره ای که ما داریم زندگی […]