کتاب چاه‌آزمایی صادق سلمانی

اگر دنبال فرصتی برای یادگیری آسان و مفهومی درس چاه‌آزمایی بدون نیاز به هیچ‌گونه کلاس و استاد و منبع دیگری هستی این کتاب برای شما نوشته شده است.

از اواخر دوره کارشناسی که در انستیتو مهندسی نفت دانشگاه تهران درس می‌خواندم، علاقه زیادی به ولتست پیدا کردم و همان موقع‌ها با دکتر مهدی منصوری شروع به همکاری در یک کار پژوهشی ولتستی کردم. ایشان بهترین منتور من در زمینه مهندسی نفت بوده‌اند و همواره او را الگوری خود قرار داده‌ام. 

پروژه کارشناسی ارشد من نیز در زمینه ولتست و شبیه‌سازی و تحت راهنمایی دکتر عبدالنبی هاشمی بود.

در حین ارشد و بعد از آن، دو ترم TA درس ولتست در دانشکده نفت اهواز بودم و سپس با همکاری دکتر شاهین کُرد و مهندس علی حاجی‌زاده (مهندس بهره‌برداری شرکت مهندسی و توسعه نفت) در مدت سه سال کتاب ولتست بسیار کاملی نوشتیم که مطمئناً ارزش رفرنس بودن در ایران را دارد. 

بعد از ۴ سال فعالیت مستمر در زمینه ولتست، هم‌اکنون کامل‌ترین پکیج آموزش چاه‌آزمایی (ولتست) در ایران را تهیه کرده‌ام. 

قبلاً ویدئوهای آموزش درس ولتست و ویدئوهای آموزش نرم‌افزار تحلیل داده‌های ولتست با نرم‌افزار سفیر را در سایت پرومایزر قرار داده‌ام. 

کاربردی‌ترین کتاب چاه‌آزمایی ایران در اسفندماه ۱۳۹۷ چاپ شد!
مولفان: مهندس صادق سلمانی، مهندس علی حاجی‌زاده، دکتر شاهین کُرد
تعداد صفحات کتاب چاه‌آزمایی کاربردی: ۵۰۶ صفحه
نسخه چاپی کتاب به اتمام رسیده است.
کتاب رنگی می‌باشد.
دانلود فهرست مطالب و تعدادی از صفحات کتاب
قیمت نسخه PDF کتاب: ۳۸ هزار تومان

  • تمام مباحثِ مفهومی، کاربردی و تفسیری چاه‌آزمایی با استفاده از جدیدترین و بهترین رفرنس‌های چاه‌آزمایی دنیا نوشته شده‌اند. در انتهای کتاب نیز مثال‌هایی از چاه‌های ایران به همراه تفسیر آن‌ها وجود دارد. مباحث متفرقه مانند لاپلاس معکوس عددی در چاه‌آزمایی و همچنین شبیه‌سازی داده‌های چاه‌آزمایی نیز در این کتاب گنجانده شده است. در ضمن آخر هر فصل تمرین‌های متعدد به همراه حل آن‌ها وجود دارد.
  • این کتاب بهترین رفرنس برای یادگیری مفاهیم پشت نرم‌افزار سفیر است و این حرف را با یقین می‌زنم. تمام مباحث مطرح شده با نگاه به نرم‌افزار سفیر است.
  • تمام دانشجویان لیسانس و ارشد و همچنین داوطلبان کنکور ارشد و دکترا مهندسی نفت با خیال راحت این کتاب را به عنوان تنها منبع خود انتخاب کنند و به هیچ منبع دیگری نیاز نخواهند داشت.

خرید PDF کتاب چاه‌آزمایی کاربردی: ۳۸ هزار تومان 

تهیه ویدئوهای آموزش درس ولتست: ۷۸ هزار تومان

(مشاهده نمونه ویدئوها و توضیحات بیشتر در مورد ویدئوهای درس چاه‌آزمایی)

تهیه ویدئوهای آموزش نرم‌افزار سفیر: ۷۲ هزار تومان

(مشاهده نمونه ویدئوها و توضیحات بیشتر در مورد ویدئوهای نرم‌افزار سفیر)

تهیه همزمان PDF کتاب + ویدئوهای درس ولتست با تخفیف ۲۰ درصدی: ۹۲ هزار تومان

تهیه همزمان PDF کتاب + ویدئوهای آموزش نرم‌افزار سفیر با تخفیف ۲۰ درصدی: ۸۸ هزار تومان

تهیه همزمان PDF کتاب + ویدئوهای آموزش درس ولتست +  ویدئوهای آموزش نرم‌افزار سفیر با تخفیف ۲۰ درصدی: ۱۵۰ هزار تومان

تهیه همزمان ویدئوهای آموزش درس ولتست + ویدئوهای آموزش نرم‌افزار سفیر با تخفیف ۲۰ درصدی: ۱۲۰ هزار تومان

دوره آنلاین آموزش نرم‌افزار سفیر: در این دوره شما در کانالی عضو می‌شوید که ابتدا ویدئوهای آموزش سفیر به صورت کامل و به ترتیب در کانال قرار داده شده است. در حین دوره شما باید مثال‌ها و تمرین‌های مختلفی را اجرا کنید و جواب تمرین‌ها نیز در کانال قرار داده شده اند. این دوره یک مزیت ویژه دارد و آن هم ارائه اختصاصی حدود ۲۵۰ اسلاید آموزش سفیر هست که من این اسلایدها را از روی تدریس نرم‌افزار سفیر توسط دکتر شریفی برای مهندسان شرکت مهندسی و توسعه نفت (PEDEC) تهیه کرده‌ام و فقط در همین کانال آن‌ها را به اشتراک گذاشته‌ام. پس از گذراندن این دوره بدون شک شما بسیار بر نرم‌افزار سفیر مسلط خواهید بود و من تضمین می‌کنم که کامل‌تر از این آموزش در هیچ جایی نخواهید دید. علاوه بر این‌ها کتاب چاه‌آزمایی کاربردی صادق سلمانی نیز که در برگیرنده مطالب بسیار کاربردی جهت تفسیر داده‌های چاه‌آزمایی هست به شما تقدیم خواهد شد. در پایان لازم می‌دانم که عرض کنم در طی دوره فایل ۹۰ صفحه‌ای شامل نکات کاربردی تفسیر و عملیات چاه‌آزمایی که توسط آقای سروش جسری تهیه شده است نیز برای شما ارسال خواهد شد.

هزینه دوره: ۴۰۰ هزار تومان

اجرای پروژه‌های چاه‌آزمایی

مشاوره و رفع اشکال در زمینه چاه‌آزمایی (salmani.sgh@gmail.com)

تذکر مهم: نسخه PDF کتاب ولتست رنگی و بسیار زیبا است.

پاسخگویی به تمام سوالات شما در مورد پکیج‌های بالا در تلگرام صادق سلمانی

پ.ن:

در این راه از کمک بسیار زیاد مهندس علی حاجی زاده که آن زمان در بخش ولتست شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب کار می‌کردند و هم اکنون در شرکت مهندسی و توسعه نفت هستند استفاده بردم. بدون شک ایشان راهنمایی‌های بسیار خوبی داشتند. عکس زیر مربوط به دوره آموزشی نرم‌افزار چاه‌آزمایی IHS هست که مهندسی حاجی‌زاده در دانشکده نفت برگزار کردند. البته تعداد نفرات دوره بیشتر از این بود و در این عکس همه حضور ندارند.