چرا داشتن درآمد جانبی در ایران ضروری است؟

درآمد جانبی راهی برای کسب درآمد جدای از شغلی است که از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر انجام می‌دهید درآمد جانبی به شما این امکان را می‌دهد تا پول بیشتری بدست آورید، آزادی داشته باشید، علایق خود را دنبال کنید، چیزهایی را که نیاز دارید یا می‌خواهید بخرید و نگرانی‌های مالی خود را کاهش دهید.

حقیقت این است که اکثر شغل‌های ۸ تا ۵، کفاف هزینه‌های اولیه زندگی را نیز نمی‌دهند؛ به خصوص اگر تازه کار خود را شروع کرده‌اید.

وقتی هزینه اجاره، غذا، قبوض و حمل و نقل را محاسبه می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که به سختی چیزی باقی مانده است. این خیلی افتضاح است!

بدترین بخش این است که رشد مالی شما همیشه محدود است. شاید با افزایش ۱۰ درصدی حقوق ۸ میلیونی خود، سالی چند میلیون مازاد دریافت کنید. اما آیا این واقعاً برای زندگی‌ای که آرزویش را دارید کافی است؟ احتمالا نه.

بنابراین، شما باید برای کسب چند میلیون اضافی در ماه، یک تلاش جانبی را شروع کنید. چیزی که می‌تواند به شما کمک کند امروز، فردا یا پنج سال بعد پول بیشتری بدست آورید. چیزی که در صورت از دست دادن شغل به صورت غیرمنتظره، به عنوان درآمد دوم شما عمل می‌کند.

بر اساس آمار، حتی در کشورهای پیشرفته مثل آمریکا نیز هر ساله تعداد نفراتی که شغل دوم دارند در حال افزایش است. تعدادی مجبور به این کار می‌شوند و تعدادی نیز آینده‌نگر هستند و با هدف افزایش درآمد و در راستای حرکت به سمت آزادی مالی این کار را انجام می‌دهند.

side hustle – second job – side job

مطالب مرتبط

درآمد جانبی

درآمد فعال در مقابل درآمد غیرفعال: کدام یک برای من بهتر است؟

شما از شغل کارمندی خود که از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر است حقوق ثابتی دریافت می کنید و این عالی است. اما در اعماق وجود خود می دانید که همیشه چیزهای بیشتری می خواستید. پول بیشتر. آزادی بیشتر. انعطاف پذیری بیشتر و بنابراین تصمیم می گیرید که بالاخره زمان افزایش درآمد فعلی شما […]

بیل فروش میلیونر!

امروز داشتم مستند The social dilemma 2020 را نگاه می کردم. درباره این موضوع بود که شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، توئیتر، یوتیوب، فیس بوک و … همگی در حال کنترل ما و اثرگذاری عمیق و شدید بر روی ذهن و زندگی ما هستند. دلیل اینکه نمی توانیم به خوبی تصمیم گیری کنیم و هنوز […]

اولویت اول من در زندگی

برنامه اکثر مردم ایران و دنیا این شکلیه: یک شغل پیدا کن، ۴۰ سال کار کن، در سن ۶۵ سالگی بازنشست شو و بقیه عمرت را با حقوق بازنشستگی سپری کن! مدت هاست که به این موضوع فکر می کنم که اولویت اول من در زندگی چیست؟ پول؟ ماشین مدل بالا؟ خونه در بهترین جای […]