مهندسی بهره‌برداری؛ توضیحات کامل در مورد شرایط کاری من

من پنجم شهریور ماه سال ۱۳۹۸ به عنوان مهندس بهره‌بردار در واحد مهندسی بهره‌برداری شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا شروع به کار کردم. همان ابتدا به من گفتند که چه نوع کاری را ترجیح می‌دهی؟ اقماری (۱۴ روز کار و ۱۴ روز استراحت) یا روزکار (هر روز ساعت ۸ تا ۱۶:۳۰ به جز روزهای تعطیل رسمی). من هم روزکار را انتخاب کردم.

در مورد حقوق فقط در جلسه مصاحبه کمی صحبت کردیم و تا واریز اولین حقوق هیچ سنسی نسبت به مقدارش نداشتم. ولی بعد از واریز اولین حقوق، خیلی راضی بودم!

این را هم بگویم که در روزهای اول به من گفتند که روزکار هستم ولی اگر عملیاتی پیش آمد باید سر کار حاضر باشم. به همین خاطر شب‌های زیادی پیش آمده که سر چاه بوده‌ام و یا حتی روزهای تعطیل زیادی بوده که سر کار رفته‌ام. ایرادی نداره، حقوق و پولم را به ازای همه این‌ها می‌دهند 🙂

عملیات مهندسی بهره برداری

محل کار من در کلاستر یاران شمالی هست. حدود ۱.۵ ساعت تا مرکز شهر اهواز فاصله داره. برای رفت و برگشت نیز سرویس داریم.

کارخانه بهره برداری

خوبیه کار در واحد مهندسی بهره‌برداری این هست که من هر روز با چالش‌های جدیدی روبرو می‌شوم. به طور عادی من در آفیس هستم و یک کامپیوتر که ورژن جدید نرم‌افزارها بر روی آن نصب شده است در اختیارم هست. بنابراین روزها در حال کار با نرم‌افزارها و ارتقای مهارت‌های خودم هستم. ولی اگر عملیات پیش بیاید، من و سایر دوستان همکارم به عنوان ناظر عملیات سر چاه حاضر می‌شویم. وظیفه ما برنامه‌ریزی و طراحی عملیات و همچنین نظارت بر اجرای آن‌ها است. هر روز صبح هم باید گزارش تولید میدان را برای مدیریت ارسال کنیم.

خوبیه کارم این هست که آفیس ما در محل کلاستر واقع شده است. منظور از کلاستر همان واحد بهره‌برداری هست که صرفاً یک مرحله تفکیک انجام می‌شود. بنابراین من با یک تیر چندین نشان می‌زنم. هم در قسمت آفیس مشغول کار با نرم‌افزارها هستم، هم سر چاه می‌روم و عملیات انجام می‌دهم و هم در کارخانه بهره‌برداری هستم و از نزدیک فرایندهای سطحی و اتاق کنترل را می‌بینم.

نرم افزار گپ

وعده صبحانه و ناهار را در شرکت میل می‌کنیم 🙂 و رایگان هم هست. غذا را در رستوران شرکت می‌خوریم ولی روزهای جمعه رستوران بسته است و در اتاق کار غذا خورده میشه.

شرایط کاری مهندسی بهره برداری

تمام همکاران من در یک رنج سنی هستیم و محیط بسیار پویا و زنده‌ای هست. خوشبختانه واحد مهندسی بهره‌بردای نیروهای جوانی دارد.

پیشنهاد برای مطالعه: محصولات مرتبط با مهندسی بهره برداری در سایت پرومایزر

پیشنهاد برای مطالعه: در حال حاضر بهترین گرایش مهندسی نفت چیست؟

پیشنهاد برای مطالعه: اوضاع بازار کار مهندسی نفت چطوره؟

پیشنهاد برای مطالعه: تا دیر نشده چند جریان درآمدی مختلف بساز! (سقوط تاریخی قیمت نفت)

اینجا …
شروع آینده موفق شغلی من است!

مطالب مرتبط

اگر قراره در ایران بمانیم بهتره بریم سمت چه کاری؟

خیلی از دوستان و هم کلاسی هایم از ایران رفته اند. کشورهای نروژ، سوئد، کانادا، آمریکا، استرالیا، روسیه، هلند، برزیل، انگلیس، فرانسه، عمان و … مقصد مهاجرت تحصیلی آن ها بوده است. آیا من حسرت می خورم؟ خیر. ولی این را هم به خوبی می دانم که باید حتما سبک زندگی خودم را بر اساس […]

بهبود نتایج عملیات مهندسی بهره‌برداری با استفاده از داده‌های چاه‌ها

تنها دغدغه این روزهای من در زمینه مهندسی نفت، تحلیل داده‌های چاه‌ها به منظور بهبود نتایج عملیات مهندسی بهره‌برداری و همچنین کاهش هزینه‌های آن می‌باشد. احتمالا شما هم می‌دانید که هزینه هر عملیات مهندسی بهره‌برداری (مانند اسیدکاری، نیترولیفت، چاه‌آزمایی و …) بسیار زیاد بوده و در بسیاری از مواقع چند صد میلیون و حتی چند […]

تفکیک گر سیار

اولین عملیات چاه آزمایی که من رفتم!

بعد از گذشت چندین سال که به حوزه تفسیر چاه آزمایی ورود کرده ام، بالاخره در تاریخ ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ قسمت شد تا برای اولین بار ناظر عملیات چاه آزمایی در میدان یاران جنوبی باشم . پیشنهاد برای مطالعه: دوره آموزش آنلاین نرم‌افزار سفیر (مقدماتی تا پیشرفته) + پشتیبانی ۱ ماهه صادق سلمانی حال، من […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *